ZAŁOŻYCIEL EOS UWAŻA, ŻE ZŁOTO BĘDZIE WYSTĘPOWAĆ TYLKO „UŁAMKOWO“ JAK BITCOIN

Bitcoin i złoto naciskały wyżej po komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella z zeszłego tygodnia.
Oba aktywa wzrosły o około 5% od czasu komentarzy banku centralnego.
Niektórzy zwolennicy złota twierdzą, że złoto z łatwością prześcignie wszystkie inne znajdujące się w obiegu aktywa ze względu na ogromną ilość bodźców pieniężnych.
Zwolennicy kryptografii, nawet ci, którzy skupiają się na altcoinach, uważają jednak, że Bitcoin Profit będzie miał przewagę nad złotem.

BITCOIN PRAWDOPODOBNIE PRZEWYŻSZY ZŁOTO, MÓWI ZAŁOŻYCIEL EOS

Według Brendana Blumera, współzałożyciela Block.one (który sam założył blockchain EOS), Bitcoin z łatwością prześcignie złoto w tym cyklu rynkowym.

Pionier kryptoanalizy zauważył, że wiodąca krypto waluta jest z natury lepsza od złota, co powinno pozwolić jej na osiągnięcie większej wartości w czasie. Blumer konkretnie zacytował cechy BTC: „inkluzywne, sprawiedliwe, skończone, publicznie weryfikowalne i samokontrola“:

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
„#Gold wystąpi, ale tylko w ułamku, tak jak #Bitcoin, ponieważ ludzie nadal rozumieją i wolą, żeby to było inkluzywne, sprawiedliwe, skończone, publicznie weryfikowalne i samowystarczalne. Nowa generacja już wybrała #BTC, a to stawia ją po właściwej stronie czasu.“

DALEKO OD JEDYNEJ, KTÓRA TAK UWAŻA.

Nie jest on jedyną osobą w branży, która podzieliła się taką opinią w ostatnich tygodniach.
Tyler Winklevoss i Cameron Winklevoss, współzałożyciele Gemini i wieloletni inwestorzy Bitcoin, napisali ostatnio, w poście opublikowanym na stronie internetowej swojego funduszu, co następuje:

„Nadchodzi inflacja. Pieniądze przechowywane w banku zostaną przelane. Pieniądze zainwestowane w aktywa takie jak nieruchomości czy giełda będą nadążać za tempem. Pieniądze przechowywane w złocie lub bitcoinach będą przewyższać plagę. Pieniądze przechowywane w Bitcoin’ie będa przejeżdżać najszybciej, wyprzedzając złoto.“
Podobnie jak Blumer, te dwie osoby powiedziały, że cechy Bitcoin’a sprawiają, że w obecnym środowisku jest to lepsza inwestycja niż złoto.

Jest też Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision i weteran Wall Street. Komentował on, że Bitcoin będzie przewyższał złoto prawdopodobnie o rząd wielkości, może nawet dwa ze względu na makro czynniki i siłę całego rynku kryptograficznego:
„Większość ludzi nie rozumie tego ostatniego, ale po prostu, Powell pokazał, że istnieje tolerancja ZERO na deflację, więc zrobią wszystko, aby to powstrzymać, a to jest dobre dla dwóch najtwardszych aktywów – złota i Bitcoin. Powell chce inflacji.“

Wiem, że Bitcoin i złoto sprzedają się teraz i może iść dalej, ale z Powellem dzisiaj, to mówi ci, że nie mają chęci do podniesienia stawek i pochylony chęć do drukowania więcej. To gra na wrodzonym plusie w obu aktywach.